داشبورد کاربری

VMWare Workstation

شعار سایت vmware برای این محصول “ساخت و تست هر پلتفرم با VMWare Workstation”  است و واقعا هم همین‌طور است. فرض کنید یک فایروال یا یک آنتی‌ویروس را می‌خواهید تست کنید که به‌صورت ماشین مجازی هستند، به راحتی داخل نرم‌افزار import می‌کنید و تست را انجام می‌دهید. با چند کلیک به راحتی می‌توان یک کپی از یک VM تهیه کرد که اصطلاحا به آن Clone می‌گویند. قابلیت کاربردی و جذاب snapshot را دارد تا اگر برای ماشین مجازی مشکلی ایجاد شد، بتوان آن را به حالت سلامت اولیه برگرداند.VMWare Workstation به شما این اجازه را می‌دهد که بر روی یک ویندوز یا لینوکس چندین سیستم‌عامل را به طور همزمان اجرا کنید و یک محیط تست را به راحتی شبیه‌سازی کنید.

از صدها نوع سیستم‌عامل مختلف پشتیبانی می‌کند و با تکنولوژی‌هایی مانند کلود و داکر سازگار است. در واقع یک سیستم مدیریتی و کنترل هم می‌تواند باشد. به راحتی با ESXi و VSphere به‌صورت امن ارتباط برقرار می‌کند و می‌تواند VMها و Hostها را کنترل و مدیریت کند و بیشترین کارایی را می‌رساند و حتی می‌توانید VMها را انتقال دهید. ساخت محیط‌های ایمن و ایزوله را فراهم می‌کند که می‌توانید برای هر بخش سیاست‌های خاصی اعمال کنید و تنظیمات شبکه متفاوتی داشته باشید. VMWare Workstation ویژگی‌های قدرتمندی برای متخصصان IT فراهم می‌کند. تمام تلاش این محصول این است تا شما را از وابستگی به سیستم‌های فیزیکی در لابراتوار و محیط تست آزاد کند.

نصب VMWare Workstation

آموزش VMWare Workstation: قسمت سوم: نصب VMWare Workstation

در قسمت‌های قبلی با VMWare Workstation آشنا شدیم و هم‌چنین با هایپروایزورهای متفاوت و رقیب آن نیز آشنا شدیم. در این مطلب می‌خواهیم نصب آن را یاد بگیریم. همان‌طو که…