تا 77 درصد تخفیف بهاره روی تمامی آموزش‌ها

سرمایه‌گذاری
منوی دسته بندی

علت نصب نشدن vmware tools در ماشین مجازی و ارور Setup failed to install the VSock

اگر هنگام نصب vmware tools در ماشین مجازی و هایپروایزور VMWare workstation با ارور Setup failed to install the VSock مواجه می‌شوید و vmware tools نصب نمی‌شود، علت آن قدیمی بودن سیستم‌عاملی است که می‌خواهید نصب کنید. در این آموزش علت نصب نشدن vmware tools و برطرف کردن ارور Setup failed to install the VSock را آموزش خواهیم داد.

علت نصب نشدن vmware tools

همان‌طور که در ابتدای آموزش گفتیم علت نصب نشدن vmware tools قدیمی بودن سیستم‌عاملی است که قصد دارید آن را روی ماشین مجازی نصب کنید. در واقع یکسری قابلیت‌های امنیتی بروز شده را پشتیبانی نمی‌کند و باید سیستم‌عامل را آپدیت کنید که مشکل برطرف شود.

مایکروسافت در قالب یک آموزش علت این ارور را به صورت کامل بیان کرده است و گفته که از سال 2019 قابلیت امنیتی SHA-1 را به نسخه جدید بروزرسانی کرده‌ایم و سیستم‌عامل‌هایی که این قابلیت را دریافت نکرده‌اند، برخی از امکانات را دسترسی ندارند و یا از آن قابلیت محروم می‌شوند و مشکلاتی را تجربه خواهند کرد. این الگوریتم هَش به نسخه SHA-2 بروزرسانی شده است.

یکی از این مشکلات در هنگام نصب vmware tools روی ماشین مجازی رخ می‌دهد و با ارور زیر مواجه می‌شویم.

Setup failed to install the VSock
Setup failed to install the VSock

حل ارور Setup failed to install the VSock

برای برطرف کردن ارور Setup failed to install the VSock باید شماره آپدیت خاصی را بسته به نسخه سیستم‌عمل نصب کنیم که برای هر سیستم‌عامل مایکروسافت یک شماره آپدیت در نظر گرفته است. در تصویر بالا ویندوز 7 نسخه 64بیتی داریم که باید شماره آپدیت kb4474419 را دانلود کنیم و اگر ویندوز 7 نسخه 32بیتی بود باید شماره آپدیت KB4490628 را از سایت مایکروسافت دریافت می‌کردیم.

حالا اگر نسخه‌های دیگر ویندوز داشتید چه باید کنید؟ مایکروسافت در یک صفحه اختصاصی به ترتیب نسخه ویندوز و شماره آپدیتی که باید برای آن نصب کنید را قرار داده است. کافیست به آن صفحه مراجعه کنید نسخه ویندوز و شماره آپدیت مربوطه را دریافت کنید و روی ویندوزی که ارور Setup failed to install the VSock می‌دهد، نصب کنید تا مشکل برطرف شود.

جمع‌بندی

برای برطرف کردن این ارور در ماشین مجازی باید شماره آپدیت مخصوص نسخه ویندوز را دریافت و نصب کنید و یا کلا اجازه دهید که ویندوز آپدیت شود. این مشکل معمولا در ویندوزهای قدیمی رخ می‌دهد. امیدوارم که مشکل شما برطرف شده باشد. اگر سوالی داشتید در بخش نظرات عنوان کنید.

منبع: بامادون و مایکروسافت

این مقاله براتون مفید بود؟

کامبیز ذوقی
کامبیز ذوقی هستم بنیان‌گذار وب‌سایت بامادون ، کارشناس شبکه‌های کامپیوتری مایکروسافت. سعی میکنم اکثر اوقات چیزی در مورد کامپیوتر یاد بگیرم و روی رشد شخصی خودم کار کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 12 =

تا 77 درصد تخفیف بهاره روی تمامی آموزش‌ها