ارور windows couldn’t connect to the printer در ویندوز

windows couldn't connect to the printer

اگر در شبکه‌ خودتان پرینتر داشته باشید که به یک کامپیوتر وصل باشد، مشکلی وجود ندارد و به ندرت دچار مشکل و یا ارور می‌شود. اما اگر به پرینتر به اشتراک گذاشته شده باشد (Share)، مشکلات بیداد می‌کنند :). امروز یکی از مشکلات جالب پرینتر رو داشتیم که با یک راه‌حل ساده حل شد که فکرشم نمی‌کردم. خب بریم ببینیم چطوری ارور windows couldn’t connect to the printer را حل کنیم.

زمان تخمین زده شده مطالعه: ۲ دقیقه

چطوری ارور windows couldn’t connect to the printer در ویندوز را حل کنیم؟

برای حل مشکل کافیه یک‌بار وارد سرویس‌های ویندوز شوید و سرویس Print Spooler را غیرفعال کنید و OK کنید و بعد سرویس را Stop کنید. برای اینکه وارد سرویس‌های ویندوز شوید کافیست عبارت Services را در قسمت جستجوی ویندوز تایپ کنید. البته روش سریع‌تر این است که در قسمت RUN ویندوز عبارت Services.msc را تایپ و OK کنید. در مرحله بعد دوباره سرویس را روی Automatic بذارید و OK کنید و بعد سرویس را Start کنید و این مراحل را برای کامپیوتر مقابل هم انجام دهید. با کمال تعجب خواهید دید که می‌توانید به پرینتری که به اشتراک گذاشته شده است به راحتی متصل شوید.

غیرفعال کردن print spooler در ویندوز

پیش‌نیاز‌ها را فراموش نکنید!

اما قبل از اجرای مراحل قبل یادتون باشه مطمئن باشید که کامپیوتر سروری که پرینتر روی آن نصب شده و به اشتراک گذاشته شده است روشن باشد و پرینتر متصل به آن هم روشن باشد. از تنظیمات IP آدرس هم مطمئن باشین و بعد اقدام به انجام مراحل بالا کنید. در برخی مواقع به‌جای IP از نام کامپیوتر استفاده کنید تا متصل بشین. با بامادون هر چیزی رو بهتر بدون و ما رو به دیگران هم معرفی کنید. اگر مشکل دیگری در مورد پرینتر داشتید حتما در بخش نظرات بیان کنید تا در اسرع وقت پاسخگو باشم.

💡 بیشتر بخوانید: «حل ارور This app has been blocked for your protection در ویندوز»

آموزش‌های مرتبط با این مطلب

منبع: بامادون

منبع: بامادون

کپی و نشر مطلب با ذکر منبع و نام نویسنده بلامانع است.

کامبیز ذوقی وب‌سایت
کامبیز ذوقی هستم بنیان‌گذار وب‌سایت بامادون ، کارشناس شبکه‌های کامپیوتری مایکروسافت عاشق یادگیری هر چه بیشتر کامپیوتر ، شبکه ، امنیت و وب

دیدگاهتان را بنویسید