چطوری فایل‌های آپدیت قدیمی ویندوز را پاک کنیم؟

چطوری فایل‌های آپدیت قدیمی ویندوز را پاک کنیم؟

مایکروسافت غول نرم‌افزاری دنیا هر از گاهی برای سیستم‌عامل ویندوز یک آپدیت ارائه می‌کند که مشکلات نرم‌افزاری و باگ‌های ویندوز را برطرف می‌کند. در ویندوز ۱۰ آپدیت‌ها به طور اتوماتیک انجام می‌شوند مگر اینکه Metered connection را فعال کنیم که قبلا در مقاله «مدیریت مصرف اینترنت» در مورد آن توضیح داده‌ایم. تا حالا فکر کرده‌اید که این آپدیت‌هایی که دریافت می‌کنید کجا ذخیره می‌شوند؟ این آپدیت‌ها در پارتیشنی که ویندوز را نصب کرده‌اید ذخیره می‌شود و به مرور فضای زیادی را اشغال می‌کند و اگر مدیریت پاک کردن آپدیت قدیمی ویندوز را در دستور کار قرار ندهیم به‌زودی با مشکل مواجه خواهیم شد.

آنچه در این مطلب می‌خوانید!

زمان تخمین زده شده مطالعه: ۲ دقیقه

پاک کردن فایل آپدیت قدیمی ویندوز

برای انجام این فرآیند باید وارد Disk Cleanup شویم. با استفاده از Run و دستور Cleanmgr می‌توانیم وارد این بخش شویم و یا عبارت Disk Cleanup را در بخش جستجوی ویندوز تایپ کنید تا آن را پیدا کنید. روش‌های دیگری مانند Properties گرفتن از پارتیشنی که ویندوز نصب است هم وجود دارد تا به Disk cleanup برسیم. از هر روشی که می‌شناسید وارد این بخش شوید و روی Cleanup system files کلیک کنید.

Disk cleanup

و در پنجره جدید باز شده دو گزینه Windows update cleanup و Previous windows installation را تیک بزنید و روی OK کنید و منتظر بمانید تا فرآیند پاک‌سازی به طور کامل انجام شود. به همین راحتی فایل آپدیت قدیمی ویندوز را پاک کردید و فضای بیشتری را در اختیار گرفتید.

بیشتر بخوانید: «چطوری مشکل آپدیت ویندوز را حل کنیم؟»

اگر نمی‌خواهید فایل‌ها در این بخش ذخیره شوند و به مرور فضا را اشغال کنند سعی کنید که آپدیت دستی انجام دهید. امیدوارم مورد توجه شما قرار گرفته باشد و اگر سوالی داشتید در بخش نظرات وارد کنید. با بامادون هر چیزی را بهتر بدون و ما را به دیگران هم معرفی کنید.

منبع: بامادون

کپی و نشر مطلب با ذکر منبع و نام نویسنده بلامانع است.

کامبیز ذوقی وب‌سایت
کامبیز ذوقی هستم بنیان‌گذار وب‌سایت بامادون ، کارشناس شبکه‌های کامپیوتری مایکروسافت عاشق یادگیری هر چه بیشتر کامپیوتر ، شبکه ، امنیت و وب

نظر دادن یک نوع هنر است! نظر شما چیست؟