۴ روش برطرف کردن مشکلات آپدیت ویندوز ۱۰

مشکلات آپدیت ویندوز 10

سیستم‌عامل ویندوز همیشه برای برطرف کردن حفره‌های امنیتی و اضافه کردن ویژگی‌های جدید آپدیت ارائه می‌کند که برخی مواقع این آپدیت‌ها سنگین و در برخی مواقع حجمی ندارند. اما مشکل اینجاست که همیشه این آپدیت‌ها به همین سادگی انجام نمی‌شوند و گاهی دچار مشکل می‌شود و آپدیت‌ها انجام نمی‌شود و یا ویندوز به طور مدام ریستارت می‌شود که در اصطلاح فنی Restart Loop به‌وجود می‌آید. در این مطلب می‌خواهیم چند نمونه راه‌حل برای برطرف کردن مشکلات آپدیت ویندوز را با هم بررسی کنیم. همیشه پیغام‌های که در هنگام ارور ظاهر می‌شود چاره‌ساز نخواهند بود.

زمان تخمین زده شده مطالعه: ۳ دقیقه

مشکلات آپدیت ویندوز ۱۰

اول از همه بهتر است متوجه شویم که واقعا مشکلی وجود دارد یا فقط ما این‌طوری فکر می‌کنیم. اگر به هنگام آپدیت درصد پیشرفت به آرامی حرکت می‌کرد یا اصلا حرکت نمی‌کرد، بهتر است مدتی به آن زمان دهیم در برخی مواقع تا دو ساعت هم عادی است و مشکلی ندارد. البته این روزها به ندرت این اتفاق در ویندوز ۱۰ رخ می‌دهد مگر این‌که یک Cumulative آپدیت باشد که معمولا در این آپدیت‌ها نسخه ویندوز ارتقا پیدا می‌کند. پس متوجه شدیم که کمی صبر پیشه کنیم و از اتصال اینترنت هم مطمئن باشیم. اگر همه چیز را بررسی کردید پس راه‌حل‌ها را مطالعه کنید.

۱. پاک کردن محتویات فولدر نگه‌دارنده آپدیت‌ها

وارد مسیر C:\Windows\SoftwareDistribution\Download شوید و فولدرها را باز کنید و محتویات آن‌ها را پاک کنید اما خود فولدر اصلی رو پاک نکنید. پس از اتمام کار ویندوز را یک‌بار ریستارت کنید و سپس دوباره آپدیت را چک کنید.

۲. غیرفعال کردن آنتی‌ویروس

درسته که همیشه توصیه می‌شود که نباید آنتی‌ویروس را غیرفعال کنید چون امنیت سیستم به شدت کاهش می‌یابد اما برای دریافت آپدیت‌ها یک‌بار آن را غیرفعال کنید تا مشکل را بررسی کنید اگر آپدیت انجام شد دوباره آن را فعال کنید. گاهی آنتی‌ویروس‌ها مانع دانلود آپدیت‌ها می‌شوند. در انتها به یاد داشته باشید که حتما آن را مجددا فعال کنید.

۳. غیرفعال کردن VPN و ابزارهای تغییر IP

اگر با ارورهایی از مانند 0x80200056 یا 0x800F0922 دریافت کردید بدین معنی است که یا اینترنت شما مشکل دارد و می‌توانید با مقاله «چگونه مشکل وصل نشدن به اینترنت را برطرف کنیم» مراجعه کنید و یا ابزار VPN شما فعال است و باید آن را غیرفعال کنید.

بیشتر بخوانید: «چرا با ریستارت کردن مودم اینترنت متصل می‌شود؟»

۴. دریافت مستقیم آپدیت‌ها

Microsoft update catalog

برای دریافت آپدیت‌ها به‌صورت مستقیم باید وارد سایت Microsoft Update Catalog شوید و در بخش جستجوی آن KB مربوط به هر آپدیت را نوشته و جستجو کنید. حتما شما هم تا به حال دیده‌اید که در کنار هر آپدیت دو حرف KB و چند عدد نوشته شده است KB مخفف Knowledge Base است که برای هر آپدیت شماره مخصوص دارد مانند KB4497165.

امیدوارم مورد توجه شما قرار گرفته باشد و توانسته باشید مشکلات آپدیت ویندوز خود را برطرف کیند و اگر تجربه‌ای در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید. با بامادون هر چیزی را بهتر بدون و ما را به دیگران هم معرفی کنید.

منبع: بامادون

کپی و نسر مطلب با ذکر منبع و نام نویسنده بلامانع است.

کامبیز ذوقی وب‌سایت
کامبیز ذوقی هستم بنیان‌گذار وب‌سایت بامادون ، کارشناس شبکه‌های کامپیوتری مایکروسافت عاشق یادگیری هر چه بیشتر کامپیوتر ، شبکه ، امنیت و وب

نظر دادن یک نوع هنر است! نظر شما چیست؟